Nielestno34- to idealne miejsce do spędzenia aktywnych wakacji z rodziną i dziećmi. Agroturystyka, Jelenia Góra pozwala na odprężenie się na łonie natury i poznawanie najpiękniejszych zakątków Polski.
Rower miejski
Najczęściej rowery miejskie są zbudowane na 28-calowych kołach. Ich kierownica jest gięta i szeroka, a rama bardzo krótka. Szerokie siodełko ma na celu umożliwić rowerzyście jazdę w pozycji wyprostowanej. Rower miejski jest jednym z najlżejszych typów rowerów, a wszystko to za sprawą ramy wykonanej z aluminium. O ile lekkość roweru miejskiego jest ogromną zaletą, to jego wada jest taka, że nadaje się on jedynie do jazdy na płaskiej powierzchni. Ten typ pojazdu jest przeznaczony dla osób, które nie mają wielkich wymagań i chcą się poruszać swoim jednośladem na prostych trasach.
Rower górski MTB
Mimo swojej nazwy, rower ten nie jest przeznaczony tylko do jazdy w górach, ale ogólnie do jazdy na wymagającym terenie. Jego koła są 26-calowe, a rama krótka i odpowiednio wzmocniona. Hamulce są tutaj bardzo wytrzymałe, rower górski jest na ogół wyposażony przynajmniej w przednią amortyzację. Rower ten jest przeznaczony głównie dla osób pragnących uprawiać turystykę w trudnym terenie.
Rower trekkingowy lub cross
Rower crossowy cechuje się nieco delikatniejszym szkieletem i kołami 27 lub 28-calowymi. Opony są tu wąskie i mniej agresywne, a kierownica wąska, nieco wyżej osadzona. Ten typ roweru doskonale sobie radzi na prostej, ubitej jezdni. Równie dobrze radzi sobie na podjazdach o ile powierzchnia jest ubita i gładka. Ten typ roweru na ogół jest używany przy dalekodystansowej turystyce szosowej.
Rower szosowy
Inaczej nazywany wyścigowym lub tez kolarzówką, posiada bardzo lekką konstrukcję, charakterystyczną kierownicę oraz bardzo wąskie opony, które nie magą stawiać rowerzyście oporu. Rower szosowy wyposażony jest w hamulce jednostronne. Pojazd ten jest przeznaczony do bardzo szybkiej jazdy na bardzo długich dystansach. Nie nadaje się do przewożenia dodatkowego bagażu z uwagi na bardzo delikatna ramę.