Rower elektryczny jako prezent na 18-stkę

Dlaczego rower elektryczny jest idealnym pomysłem na prezent z okazji osiemnastki? Poznaj jego zalety i dowiedz się więcej na temat funkcjonowania tego pojazdu.

Czym dokładnie jest i jak działa rower elektryczny?

Rowery elektryczne to urządzenia, które w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. To bardzo wygodny pojazd jednośladowy, który może być użytkowany jak zwykły rower, a po osiągnięciu pewnej prędkości można włączyć dodatkowe wsparcie w postaci napędu elektrycznego, który zasilany jest za pomocą specjalnej baterii. Taki pojazd doskonale nadaje się jako wyjątkowy prezent szczególnie dla osoby, która ceni sobie zdrowy tryb życia oraz chce żyć tak, aby jak najlepiej dbać o środowisko.

Rower elektryczny to pojazd dwukołowy, jednośladowy, który do złudzenia przypomina klasyczne modele rowerów napędzanych tylko i wyłącznie siłą ludzkich mięśni.

Główną różnicą w jego budowie jest wyposażenie go w specjalny silnik elektryczny oraz akumulator, który go zasila. Moc takiego urządzenia jednośladowego może wynosić maksymalnie 250 W.

W przypadku, gdy jest ona większa, to pojazd zaliczany jest do kategorii motorowerów oraz skuterów i nie można poruszać się nim po mieście na takich samych zasadach, co klasycznym rowerem.

Napęd w postaci zamontowanego silnika elektrycznego jest napędem wspierającym. Oznacza to, że osoba, która porusza się na takim rowerze, może używać pedałów dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku klasycznego roweru, jednak może również korzystać ze wspomagania w trakcie jazdy w postaci energii elektrycznej, której zadaniem jest napędzanie silnika. W większości modeli wspomaganie silnikiem włącza się samodzielnie zawsze, gdy rower jest w ruchu i prowadzący go przestaje pedałować lub wtedy, gdy jego prędkość przekracza 25 km/h.

Rowery elektryczne pozwalają na osiąganie znacznych prędkości bez konieczności nadmiernego wysiłku. Po przejażdżce na takim jednośladzie nie trzeba obawiać się o zmęczenie czy zakwasy. Dlatego rower elektryczny jest doskonałą alternatywą dla poruszania się po mieście samochodem lub komunikacją miejską. Pozwala na unikanie korków oraz nie wymaga dużego wysiłku tak, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego roweru. Umożliwia również stosunkowo szybkie przemieszczanie się i jest przyjazny dla środowiska, co jest jego ogromną zaletą.

Poruszanie się pojazdami elektrycznymi, zamiast spalinowymi, zmniejsza znacznie emisję CO2 do atmosfery, a co za tym idzie, nie przyczynia się do powstawania szkodliwego dla zdrowia smogu.

Dlaczego taki pojazd to doskonały pomysł na prezent?

Prezent na osiemnaste urodziny powinien być jak najbardziej na czasie. Taki właśnie jest rower elektryczny. To wygodny i bardzo modny, wpisujący się w trend ekologicznego trybu życia, produkt, który umożliwia swobodne przemieszczanie się zarówno po terenach miejskich, jak i tych znajdujących się w niewielkich miejscowościach o małej liczbie mieszkańców. Nowoczesne rowery elektryczne są bardzo ciche, a ich obsługa jest niezwykle prosta.

Każdy model posiada określoną liczbę kilometrów, którą można przejechać na jednym ładowaniu baterii, jednak wartość ta może ulec nieznacznej zmianie ze względu na konkretne obciążenie. Ładowanie baterii w rowerze elektrycznym jest dziecinnie proste i dokonuje się go za pomocą klasycznej ładowarki podłączanej do gniazdka elektrycznego w domu lub w garażu.

Rower elektryczny to pojazd modny, który będzie nie tylko ciekawym gadżetem, ale również prezentem bardzo funkcjonalnym. Rowerem elektrycznym można się poruszać znacznie mniej obleganymi ścieżkami rowerowymi. Jest to prezent, który na pewno sprawi mnóstwo radości i frajdy, i na pewno będzie prezentem bardzo praktycznym i designerskim jednocześnie.

➤ Jeśli planujesz zakup roweru elektrycznego w sklepie online zapoznaj się z ofertą firmy PM Bike.