rower do siłowni

Rowery stacjonarne HMS i HMS Premium – różnice

Rowery stacjonarne to coraz częstsza alternatywa dla treningu na rowerze w terenie. Nic nam oczywiście nie zastąpi przejażdżki w piękny, słoneczny dzień przez urokliwe, zaciszne tereny, lecz co robić, jeśli chcemy zachować dobrą formę, a za oknem daleko do ciepłych i słonecznych dni? W takim przypadku koniecznością staje się rower treningowy, na którym możemy ćwiczyć niezależnie od pogody. Zwykłe rowery, jakich używamy wiosną czy też latem, a nierzadko także jesienią, umożliwiają nam regulację niektórych parametrów, by jazda stała się bardziej dogodna. Pamiętajmy jednak, że rowery treningowe dają nam takich możliwości jeszcze więcej, dzięki czemu trening staje się jeszcze większą przyjemnością. Do wyboru mamy na rynku rowery stacjonarne HMS zwykle oraz te w wersji premium. Czym się różnią? Dla kogo będzie lepszy rower zwykły, a kto powinien sięgać już po wersję premium?

Rower HMS zwykły kontra rower HMS Premium

Na ogół zwykłe modele rowerów oferują jedynie najprostsze funkcje, które wystarczą osobom początkującym lub takim, które mimo długotrwałych treningów, nie mają nadal zbyt wysokich wymagań. 

Przykładem roweru stacjonarnego zwykłego jest dostępny w sklepie internetowym Powerman model M9239 Plus. Jest on wyposażony w 8-stopniową regulację oporu, możliwość regulacji kierownicy i siedziska, a także kółka, dzięki którym swobodnie przesuniesz urządzenie w inne miejsce, a funkcje dodatkowe będą obejmowały przede wszystkim sterowanie najbardziej podstawowymi funkcjami, takimi, jak dystans, prędkość, czas, spalone kalorie, czy też puls. Maksymalna waga użytkownika wynosi tutaj 120 kg.

Przejdźmy do przykładowego modelu z kolekcji Premium. Jest nim model M1820i. Nietrudno się domyślić, że będzie on o wiele bardziej rozbudowany. Już sama regulacja obejmuje nie 8, a 32 stopnie. Co więcej, zyskujemy możliwość regulowania siodełka nie tylko w pionie, lecz także i w poziomie. Dodatkowymi udogodnieniami są również uchwyt na bidon wraz z dodanym bidonem, a także wygodna półka na smartfon czy też tablet, które można podłączyć do roweru i skonfigurować tak, by dodatkowo uatrakcyjniał nam trening.

rower stacjonarny do siłowni
Rower HMS Premium M1820i

Wszystko za sprawą wyjątkowo sympatycznej aplikacji DelighTech Fitness APP, dzięki której możemy naszym rowerem przemierzać dowolnie wybrane tereny. Za jej pomocą możesz zwizualizować sobie komfortowe ścieżki rowerowe w Holandii, czy też wybrać trudny szlak górski i do takiej trasy dobrać parametry treningu.

Warta uwagi jest także funkcja sprawdzająca wydolność serca, dzięki której możesz jeszcze lepiej dostosować parametry treningu do swoich możliwości. Masz dostęp aż do 24 gotowych programów treningowych! Maksymalna waga użytkownika również ulega tutaj zmianie – w modelu premium sięgać ona może nawet do 150 kg. 

Warto dodać również kilka słów o wymaganiach systemowych – aby móc cieszyć się urozmaiconym treningiem, konieczny jest system Android 2.3 lub nowszy, z Bluetooth 4.0, albo system Apple iOS, również wyposażonego w Bluetooth 4.0. 

Modele premium od tych zwykłych różnią się też naturalnie ceną. Dlatego też, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerami stacjonarnymi, lepiej wybierz na początek mniej rozbudowaną wersję i przekonaj się, czy trening w tym stylu jest dla Ciebie odpowiedni.

Inne rowery dostępne w sklepie Powerman

Obok wyżej opisanych modeli rowerów, sklep Powerman oferuje również inne, nie mniej atrakcyjne rowery do siłowni domowej czy przy klubie. 

Z przyjemnością przedstawiamy wam model HMS M5812i z kolekcji Premium. Oferuje on te same funkcje, co w przypadku opisywanego powyżej modelu M1820i, lecz tutaj warto zainteresować się kompatybilnością z taką aplikacją, jak Fit Hi Way.

Rower stacjonarny do siłowni Premium HMS M5812i

Jak działa? Otóż po zarejestrowaniu się w niej zyskujemy możliwość dostępu do historii swoich treningów, a nawet dzielenia się nimi za pośrednictwem social mediów. Ma ona również działanie podobne do wspomnianej już DelighTech Fitness APP, dlatego że dzięki niej możemy połączyć się z Google Maps i dowolnie ustalić przebieg naszej trasy rowerowej. Model ten oferuje nieco mniej programów treningowych, bo jedynie 12, lecz w zamian za to zyskujemy szereg innych, przydatnych i atrakcyjnych funkcji. Wbudowany komputer LCD umożliwia m.in. bieżący pomiar tkanki tłuszczowej, czy też mierzenie innych, podstawowych parametrów treningu, takich jak dystans, prędkość, czas, lub ilość spalonych kalorii.