regeneracja baterii li ion

Elektryczny rower miejski – dla kogo?

Jakie są podstawowe zalety takiego roweru? Model elektryczny, to przede wszystkim wygoda! Z racji tego, że wyposażony jest w silnik, pedałowanie przestaje być obciążające i męczące.

Jeżdżąc jednośladem tego rodzaju nie zanieczyszczamy też środowiska i nie hałasujemy. Sami zachowujemy natomiast dość dużą prędkość i znacznie tańsze koszty utrzymania pojazdu, niż w przypadku auta. Dla kogo jednak model tego rodzaju może okazać się najodpowiedniejszy? Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jego zalety, można byłoby stwierdzić, że dla każdego. I jest w tym naprawdę sporo racji. Istnieje jednak grupa osób, która w sposób szczególny zyskać może jeżdżąc elektrycznym rowerem. Kto to taki?

Elektryczny rower miejski 

regeneracja baterii li ion warszawaElektryczny rower jest odpowiedni przede wszystkim dla tych, którzy mieszkają w mieście. Takie modele przeznaczone są do jazdy po miejskich drogach, skrzyżowaniach i rondach. A więc wszędzie tam, gdzie zdarzają się korki, nadmierny ruch i inne typowe sytuacje.

Jednoślad tego typu, to również idealna opcja dla tych, którzy na jezdni nie czują się zbyt pewnie. Rower z napędem jest bowiem o wiele bezpieczniejszy niż klasyczny model. Biorąc pod uwagę fakt, że najwięcej kolizji zdarza się na skrzyżowaniach i rondach, gdzie rowerzyście zwiększenie prędkości zabiera więcej czasu, może być w tym sporo racji. Dlaczego? Bo silnik zamontowany przy rowerze elektrycznym sprawia, że ten porusza się o wiele szybciej. Dotrzymuje kroku nawet samochodom, a te nie muszą go omijać i nastawiać na kolejne ryzyko.

Rower z napędem dla osób starszych

Jednoślady tego rodzaju, to też świetne rozwiązanie dla tych, którzy z jakiś powodów muszą lub chcą ograniczyć jeżdżenie samochodem, a do ich pracy lub szkoły prowadzi długa trasa. Niekiedy dzielimy z małżonkiem jedno auto, a kiedy indziej dbamy o środowisko. Powodów jest wiele. Tak czy inaczej elektryczne rowery nie dość, że zmniejszają liczbę spalinowych pojazdów na drodze, to jeszcze poruszają się dość szybko. W przypadku dalekich odległości, wzniesień czy troski o środowisko, wydają się więc niezastąpione.

Elektryczny rower miejski idealnie sprawdza się też w przypadku osób starszych. Ludzie w podeszłym wieku bardzo często mają problemy z kolanami, biodrami, sercem, a nawet płucami. Nierzadko bywa również, że jazda na klasycznym rowerze jest dla nich zbyt dużym obciążeniem. Elektryczny rower umożliwia pedałowanie, które dostosowane jest do osobistych możliwości. Dzięki temu nie trzeba wkładać w jazdę zbyt wiele wysiłku. Starsze osoby bez martwienia się o kondycję, stan zdrowia czy własne umiejętności mogą po prostu włączyć silnik i jechać.

Tego rodzaju jednoślad świetnie sprawdza się też w transporcie dodatkowych rzeczy. Gdy bardzo często jeździmy rowerem, a dodatkowo mamy przy sobie różnego rodzaju akcesoria, nie może być lepszego rozwiązania. Dłuższe dystanse, spore obciążenie, to żaden problem.

Gdzie kupić elektryczny rower miejski?

regeneracja baterii li ionNa elektryczny rower miejski musimy przeznaczyć większą kwotę, niż miałoby to miejsce w przypadku kupna klasycznego jednośladu. Zważywszy jednak na wszystkie wymienione powyżej zalety, nie ma się co dziwić. Tym bardziej, że koszty eksploatacji są tu niemal zerowe. Za prędkość, niezawodność i wygodę płacimy zatem wyłącznie jeden raz.

Internetowym sklepem w którym podpatrzeć możemy wybrany przez nas model jest. Funkcjonujący w Warszawie, proponuje swym klientom nie tylko jazdy próbne, ale też serwis. Ten dotyczy tu między innymi wymiany stacji dokującej sterownik, wymiany baterii w ramie, komputerowego zgrania nowego sterownika, komputerowego zgrania nowego silnika, montażu oświetlenia, diagnostyki czy wymiany baterii, czujnika prędkości lub aktualizacji oprogramowania. Liczyć może zresztą też na wgrywanie map, montaż manetki gazu i wymianę manipulatora.

Decydując się na zakupy w tego rodzaju punkcie zyskujemy więc nie tylko sam pojazd, ale i stałą kontrolę nad nim oraz  ewentualną pomoc. Ma to duże znaczenie, bo choć elektryczne modele cały czas zyskują na popularności, tak naprawdę zna się na nich niewiele osób.