rower elektryczny

Rower elektryczny, który możesz mieć

Rower elektryczny to nie zawsze to samo. Tak jak przy klasycznych modelach tutaj również istnieje szeroka gama różnych rozwiązań dostępnych na rynku. Dzięki temu możemy znaleźć rower elektryczny, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

rower elektryczny

Hybrydowe rowery elektryczne

Hybrydowe rowery elektryczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią wszechstronność. Jak sama nazwa wskazuje, są mieszanką tradycyjnych rowerów szosowych i rowerów górskich. W rezultacie są one twardsze niż rowery szosowe, ale nie tak ciężkie, jak rowery górskie.

Elektryczne rowery hybrydowe to dobry wybór, jeśli chcemy dojeżdżać do pracy lub jeździć nimi za miasto. Są idealne, by dojeżdżać na nich do pracy, ponieważ są wystarczająco mocne, aby wytrzymać dziury i przewieźć nasze bagaże, a dzięki silnikowi nie spocimy się podczas dojazdu.

Elektryczne rowery miejskie

Często określane są jako komfortowe, miejskie krążowniki. Nie są tak wydajne jak inne modele, ale zapewniają niezwykłą wygodę. Niektóre z nowych elektrycznych rowerów miejskich łączą nowoczesne komponenty z kreatywną stylistyką retro. Jeżdżąc na nich mamy zazwyczaj wygodną, wyprostowaną pozycję siedzącą. Są one przeznaczone do podróży do kawiarni, być może do załatwienia kilku spraw, a następnie do spotkań z przyjaciółmi. Możemy na nich dojeżdżać do pracy pod warunkiem, że nie będzie to bardzo długa trasa. Zasadniczo są to rowery na krótkie, rekreacyjne wycieczki. Nie są przeznaczone do pokonywania wzgórz czy przewożenia ładunków.

rower elektryczny

Składane rowery elektryczne

Składane rowery są zazwyczaj mniejsze i lżejsze niż zwykłe rowery z takim napędem. Mają też krótszy rozstaw kół i są one zazwyczaj mniejsze. Często pozycję na nich będziemy mieli wyprostowaną, więc świetnie sprawdzą się podczas jazdy w ruchu ulicznym.

Składane rowery są dobrym wyborem jeżeli decydujemy się na transport kombinowany, czyli najpierw jedziemy rowerem na stację, następnie przesiadamy się w pociąg czy tramwaj, a potem już z przystanku jedziemy rowerem do pracy. Świetnie sprawdzają się również na krótkich trasach.

Elektryczne pojazdy trójkołowe

Rowery trójkołowe oferują zwiększoną stabilność. Mogą być wykorzystywane przez osoby, które ze względu na swój stan zdrowia obawiają się jazdy na klasycznych dwukołowcach. To chociażby ciekawa alternatywa dla seniorów, którzy od lat nie jeździli na rowerze i obawiają się upadku. Produkowane są również dla dzieci i nastolatków ze specjalnymi potrzebami. Takie rozwiązanie sprawia, że praktycznie każdy może się dobrze bawić na rowerze elektrycznym.

rower elektryczny

Elektryczne rowery górskie

Rowery górskie również mają swój elektryczny odpowiednik. Możemy na nich dojeżdżać do pracy, ale będą one prawdopodobnie wolniejsze niż rowery hybrydowe. Będą za to bardziej wytrzymałe i możemy na nich wjeżdżać we wszystkie dziury i wskakiwać na krawężniki.

Z drugiej strony, jeśli Twoim głównym celem jest odkrywanie szlaków lub jazda na rowerze po górach, potrzebujesz roweru górskiego. Rower górski z przednim zawieszeniem prawdopodobnie będzie odpowiedni dla prawie wszystkich cyklistów. Można jednak wybrać również model z pełnym zawieszeniem.

Jak widać rowery elektryczne występują w bardzo wielu wariantach i możemy wybrać taki model, który idealnie sprawdzi się w naszym przypadku. Wszystkie dzięki wspomaganiu silnika ułatwią nam jazdę i pozwolą pokonywać dłuższe dystanse szybciej. Dzięki nim dojeżdżając do pracy nie będziemy docierać do biura zdyszani i spoceni. To również świetna opcja jeżeli nasz stan zdrowia lub kondycja nie pozwalają nam na pokonywanie danych tras na zwykłym rowerze.