Rower biegowy Galaxy

Ile kosztują rowery biegowe?

Szukając odpowiedniego roweru biegowego dla naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na ogromną rozbieżność cenową. Wiadomo jednak, że każda firma sama ustala swoje ceny. Mogą one zależeć od wielu różnych czynników. Przede wszystkim warto pamiętać o kosztach produkcji. Użyte materiały, czas produkcji oraz nakład pracy mają ogromny wpływ na cenę roweru. Każdy producent zazwyczaj zna cenę konkurencji, dlatego też często ceny mogą być podobne.

Rowery biegowe cieszą się dość dużą popularnością – przez to każda z firm wprowadza szereg innowacji oraz atrakcyjnych i praktycznych dodatków do roweru, by podnieść sprzedaż. Warto wspomnieć również o marży, która doliczana jest do każdego produktu, po to by producent mógł zarobić.

Czy cena zawsze idzie w parze z jakością?

W praktyce zawsze powinno się to sprawdzać, na szczęście rzadko możemy natrafić na rowerki biegowe, które nie będą spełniały naszych oczekiwań. Mniejsze rowerki są produkowane z taką samą starannością, co rowery dla dorosłych. Warto zwrócić uwagę na to, że większość producentów dba o to, by rowerek biegowy stanowił odpowiedni pojazd dla małego dziecka, które dopiero zaczyna swoją przygodę z rowerem. Cena zazwyczaj zależna jest najbardziej od kosztów produkcji. Im lepsze materiały używane są do wyprodukowania rowerków, tym więcej musimy za niego zapłacić. Jednak warto zainwestować w dobry rower biegowy po to, by nauczyć nasze dziecko posługiwania się tego typu pojazdem.

Kiedy możemy zapłacić więcej?

Jeśli zależy nam na najlepszym jakościowo rowerze biegowym, możemy zdecydować się na najbardziej popularną firmę i jej najlepszy, najnowszy model. Wiele osób może sobie pozwolić na taki wydatek, jednak warto sobie zadać pytanie czy na pewno nasze dziecko potrzebuje najbardziej ekskluzywnego rowerka, na którym będzie się uczyło przez parę miesięcy? Dzieci bardzo szybko rosną, a pojazd musi być odpowiednio dopasowany do ich indywidualnych potrzeb i sylwetki.

Poza tym, nie zawsze zasada ‘’im droższy, tym lepszy’’ się sprawdza. Należy wybrać dobrą firmę, której rowerek będzie pasował parametrami do naszego dziecka i który będzie przede wszystkim wygodny i praktyczny.

Nie oznacza to, że musimy zbytnio oszczędzać. Wybór dobrej jakości rowerka jest czasem trudny, jednak wystarczy mieć odpowiednią ilość wiedzy, by móc zdecydować jaki rower biegowy będzie najlepszy dla naszego dziecka.

Na czym się skupić najbardziej?

Wybierając rower biegowy dla naszego maluszka, musimy najpierw ocenić czy dziecko opanowało w pełni naukę chodzenia.

Dzieci, które mają 18 miesięcy, mogą z powodzeniem rozpocząć naukę jazdy. Warto skupić się na wadze roweru, na pedałach, hamulcach, ramie i kołach. Waga roweru musi pasować do dziecka – w trakcie nauki nasza pociecha będzie szkolić swoje umiejętności w zakresie utrzymywania równowagi, będzie ćwiczyć mięśnie i refleks.

Pedały nie powinny występować w małym rowerku biegowym tak samo jak hamulce. Obecność tych elementów może rozpraszać dziecko. Poza tym ideą roweru biegowego jest przyzwyczajenie malca do pojazdu, którym jest rower. Rama powinna zostać wykonana z aluminium lub drewna. Są to lekkie materiały, które nie powodują dodatkowego obciążenia. Koła natomiast mogą być wykonane z plastiku czy pianki; mogą je także stanowić opony. Wszystko musi być dopasowane do naszego dziecka – właściwy dobór rowerka gwarantuje nam zadowolenie malucha.