regeneracja baterii li ion warszawa

Czym wyróżnia się składany rower elektryczny

Na ulicach coraz częściej dostrzec można elektryczne rowery. Z całą pewnością wynika to z faktu, że ich użytkownicy przekonali się co do szeregu zalet tego typu pojazdów.

Rowery elektryczne, a przepisy

Zgodnie z nowelizacją prawa o ruchu drogowym z dnia 1 kwietnia 2011 roku, rower elektryczny zdefiniowany został w sposób następujący:

„Pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h”.

 

Powyższa interpretacja słusznie zaregeneracja baterii li ion warszawakłada, że silnik w rowerze elektrycznym nie służy, jako zamiennik samego człowieka i jego siły, a wyłącznie jako urządzenie ułatwiające mu pedałowanie.

Co więcej, rowery  z silnikami o mocy powyżej 250 W zaliczane są już do kategorii motorowerów, co oznacza, że wymagają rejestracji.

 

Jak działają rowery elektryczne?

Cechą charakterystyczną każdego roweru elektrycznego (w tym również tego, który jest składany) jest oczywiście akumulator, który zasila zamontowany w nim silnik. Jak to działa? Rowery elektryczne wyposażone w specjalistyczny czujnik momentu obrotowego zwiększają moc w zamontowanym silniku, wtedy kiedy użytkownik natrafi na trasie na większe przeszkody, na przykład stromą górkę.

Co więcej, w momencie w którym rowerzysta przestaje pedałować lub osiąga prędkość większą, niż 25 km na godzinę – silnik automatycznie się wyłącza. Co do samego akumulatora, charakterystyczne jest dla niego to, że jest on wyjmowany. Co oczywiste – jest to w zasadzie niezbędne w momencie w którym chcemy go naładować, a więc podpiąć do źródła prądu. Czas takiego ładowania zależy oczywiście od modelu roweru z którego korzystamy i samego akumulatora. Jedni właściciele robią to zaledwie 45 minut, inni muszą poświęcić czynności nawet i 10 godzin.

Kolejnym najważniejszym elementem każdego roweru elektrycznego jest również kontroler współpracujący z czujnikiem ruchu. To on podejmuje decyzję o włączaniu i wyłączaniu naszego silnika.

Czym wyróżnia się składany rower elektryczny?

rowery elektryczne warszawa sklep

Elektryczne rowery doskonale sprawdzają się w większych miastach, a więc wszędzie tam, gdzie w gąszczu innych pojazdów rowerzyści spędzają długie godziny za kierownicą. Czasami w przedłużających się korkach.

To, że działają dzięki silnikowi pozwala z kolei na oszczędzenie sił. Z ich pomocą możliwe jest więc pokonywanie dłuższych dystansów.

Gdyby porównać je natomiast do pojazdów spalinowych, eksploatacja jest o wiele tańsza. Co więcej, by je naładować nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu. Samych modeli jest również na tyle dużo, że z całą pewnością nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Choćby na profesjonalnej firmie gdzie klientom proponuje się elektryczne rowery górskie, miejskie, trekkingowe, a nawet składane.

Te ostatnie na tle pozostałych modeli z całą pewnością wyróżniają się gabarytami. Są bowiem małe, lekkie i naprawdę poręczne. Z łatwością można je przechowywać w mieszkaniu, na balkonie, w garażu czy nawet w samochodzie. Sterowanie ułatwia w nich prosty panel, który umieszczony jest na kierownicy. Co więcej, we wspomnianym sklepie większość modeli tego typu rusza bez pedałowania, to kolejna ich zaleta. Posiadają również bagażnik na drobne pakunki.