regeneracja baterii li ion

Rower to prosta konstrukcja

Ludzie samodzielnie zabierają się za naprawę samochodów, dlaczego więc boja się sprostać drobnym usterkom przy rowerze? Przecież rower to nieporównywalnie prostsze urządzenie niż samochód, dlaczego więc chodzi się do serwisu z poluzowanym łańcuchem?

Rower to bardzo prosta konstrukcja i bazuje na najprostszych zastosowaniach znanych od setek lat. Coraz więcej osób decyduje się na przemieszczanie się nim po zakorkowanych miastach. O ile przy zepsuciu pralki, samochodu czy komputera musimy udać się do specjalisty, to przy rowerze naprawdę nie ma żadnej filozofii. Nie ma się co bać, że się pogorszy sytuację, bo tam nie ma żadnej skomplikowanej elektroniki, ani technologii.

Większość ludzi panikuje na widok zwykłej przerzutki, natomiast jest to bardzo prosty mechanizm, który składa się z linki ciągnącej za wózek, który następnie spycha łańcuch na sąsiednią zębatkę. I to wszystko, a bieg jest zmieniony, jedyne co musisz zrobić to uważnie przyjrzeć się temu mechanizmowi, a następnie łatwo wyregulujesz prace przerzutki.

Podobnie jest z innymi częściami roweru, możesz spokojnie samemu zabrać za następujące czynności: wymiana linek hamulcowych i linek przerzutek, wymiana dętek i opon rowerowych, wymiana klocków hamulcowych, wymiana hamulców i przerzutek, czyszczenie i wymiana łańcucha, drobne naprawy instalacji elektrycznej. Są to najczęstsze usterki, jakie mogą nam się przytrafić przy eksploatacji roweru. Do serwisu możesz wybrać się w sprawie centrowania i przeplatania kół, hamulcami rolkowymi, serwisu piasty z biegami, wymianą układu suportu, odkręcania śrub zapieczonych.

Od czego więc zacząć przy naprawie roweru?

Po pierwsze wybierz moment kiedy masz czas i kiedy rower nie musi być używany. Nie bój się, bo niczego nie da się tam na dobre zepsuć, zawsze w ostateczności możesz iść do serwisu. Świetnym sposobem na relaks jest wypicie piwa, będzie ci się milej pracowała no i ukoisz nerwy. W sieci jest milion filmików instruktarzowych, jak naprawić daną usterkę krok po kroku, więc zagospodaruj w garażu miejsce na laptop. Poza tym masz do dyspozycji setki blogów i książek, gdzie znajdziesz pełną wiedze na temat rowerów. Kiedy zaczniesz rozkręcać rower, rób zdjęcia by pamiętać jak go z powrotem złożyć, no i układaj ładnie wszystkie śruby i wkrętki aby nic nie zgubić i nie pomieszać. Powodzenia!